Dokumentácia

Základ Nupo spočíva na troch pilieroch: výživovom prášku, kockovom systéme a vedeckých dôkazoch.

Tým je zabezpečené, aby spotrebitelia dostávali správnu výživu a pritom bezpečne a trvalo chudli.

Od roku 1981 skupina na výskum obezity v dánskej nemocnici Hvidovre Hospital ustavične vyvíja a testuje výrobky Nupo v početných kontrolných skupinách, vdaka čomu je diéta Nupo najlepšie zdokumentovanou velmi nízkokalorickou diétou na svete.

Štúdie ukazujú, že čím rýchlejšie a viac chudnete, tým lepšie si svoju hmotnost v budúcnosti udržíte.  Dalšia velká medzinárodná štúdia ukázala, že ludia, ktorí chudnú pomocou práškovej diéty si udržia väčší hmotnostný úbytok po štyroch až piatich rokoch ako tí, čo chudnú pomocou bežnej stravy (7,1 kg verzus 2,0 kg).

(Zdroj: A. Astrup, Rossne S, Poučenia z programov riadenia obezity: Väčšia počiatočná hmotnost zlepšuje dlhodobé udržanie. Obes Rev. máj 2000; 1(1): 17-9 )

Môžete si prečítat vedecké dokumenty z posledných 20 rokov pod vedecké dokumenty

“Nový výskum ukazuje, že rýchla diéta môže byt pre dlhodobé schudnutie skutočne najlepšou metódou.  Nová štúdia ukazuje, že rozumné rýchle diéty a rýchle schudnutie skutočne funguje lepšie a je dlhodobo úspešnejšie ako pomalé diétovanie s chudnutím v malých krokoch.”
- Susan Robertsová (profesorka výživy na Tufts University, Boston, USA)


“Nupo je nezvyčajne dobre zdokumentovaná diéta na dosiahnutie rýchleho a významného hmotnostného úbytku.”
- Ginny Rhodesová (predsedníčka Asociácie klinických dietetikov)


„Diéta s Nupo môže byt vynikajúcim začiatkom diéty a diéta s Nupo ako jedinou stravou môže ludom umožnit schudnutie o 10-12 percent ich celkovej hmotnosti za 8 týždnov.“
Zdroj: Test diétnych výrobkov v dánskych novinách “Ekstra Bladet”
- Per B. Mikkelsen (MSc. vo výžive človeka)


“Diéta Nupo prináša rýchlu stratu na váhu bez vedlajších účinkov kvôli podvýžive.  Ludia môžu očakávat, že na diéte Nupo schudnú 1,5-1,7 kg týždenne.”
Zdroj: Test diétnych výrobkov v dánskom časopise “i Form”
- Per Brændgaard (MSc. vo výžive človeka)

Prečítajte si našu vedeckú dokumentáciu tu