Príbehy o úspechu

  

Predtým                                                 Potom - čoskoro :-)

Môj príbeh

Ahoj, volám sa Zuzana a mám 47 rokov. Môj príbeh s priberaním sa začal už v skorej puberte, kedy som začala rapídne priberať. Spočiatku to nikto nejako neriešil, vraveli mi, že z toho vyrastiem. Ja som sa na to popravde aj spoliehala, avšak moje nezdravé stravovanie ,,za pochodu,, dlhé odstupy medzi jedlami a predovšetkým trestanie samej seba, ak som zjedla niečo nezdravé tým, že som si odoprela ďalšie jedlo iba posilnili moje priberanie. Telo sa nastavilo tak, že akonáhle som mu odoprela jedlo najbližšiu porciu si poriadne uložilo do tukových zásob, aby pri ďalšom dlhom hladovaní malo z čoho fungovať. Ibaže po takom hladovaní som si dala porciu ako pre štyroch... Jednoducho som sa nevedela pri jedle ovládať jedla som čo mi hrdlo ráčilo, pretože som nerozumela svojmu telu ani tomu, čo vlastne potrebuje. Navyše, môjmu životnému štýlu a racionálnemu stravovaniu neprispel ani fakt, že sa pracovne pohybujem v gastronómií. S pribúdajúcim vekom pribúdali k nadváhe aj zdravotné problémy. Rozhodujúci deň, kedy som si povedala, že naozaj potrebujem v živote zmenu a nie som ďalej ochotná byť otrokom svojej nadváhy bol deň, kedy mi môj muž medzi jeho klasickými vtipmi poznamenal niečo na adresu mojich nadbytočných kilečiek. To bola pre mňa najväčšia rana, pretože som sa stále utešovala, že nadváha mi až tak neprekáža, najmä keď je môj muž s mojim výzorom stále spokojný. Ospravedlňovala som si to takýmto nepekným spôsobom. Ale to bol moment, kedy som pochopila, že takto to ďalej nepôjde – preto som so svojimi 106-timi kilogramami pri výške 172cm začala hľadať spôsob, ako to zmeniť.

Mojím cieľom je dostať sa na váhu 75-80kg. S mojím klesajúcim sebavedomím totiž stúpali zdravotné problémy a hromadili sa ťažkosti, ktoré nadváha spôsobovala. Často som bola unavená, v zlej nálade, s bolesťami hlavy a kĺbov ako aj problémami s dýchaním. Skrátka ani som nevyšla jedno podlažie a už som bola udýchaná. Akékoľvek diéty, ktoré som v minulosti vyskúšala zabrali, ale v priebehu krátkeho času prišiel JOJO efekt a pribrala som navyše ešte zopár kilečiek.... Keď mi moja známa povedala o strave NUPO a o princípoch dodržiavania VLCD – veľmi nízko kalorickej stravy, nemala som pochybnosti, vyskúšala by som čokoľvek. Navyše na predajnej stránke sú aj výsledky viac než 50 klinických testov, ktoré ma nenechali ani minútu váhať. Napísala som e-mail s mojimi dotazmi a nutričný poradca NUPO mi odpovedal na všetky moje otázky. Navyše mi poradil aj ohľadom zdravého stravovania a spôsobe udržania hmotnosti aj po skončení dodržovania VLCD. Ihneď som si objednala štvortýždňovú diétu. Navyše fakt, že Nupo pochádza z Dánska ma taktiež zaujal, keďže som v mladosti žila v Škandinávii (Švédsko) a už vtedy som bola pozitívne šokovaná tým, aké majú pokročilé lekárstvo a celkovo zdravotnú starostlivosť.

Som aktuálne na začiatku svojej premeny, ale po prvom týždni som schudla už úctyhodných 6,5 kilogramov! Takže moja váha je konečne pod hranicou trojciferného čísla a s odhodlaním idem ďalej! Úbytok hmotnosti vidím najmä na svojej tvári a v oblasti trupu. Moji známi si už začali všímať zmeny, pričom ja sama sa cítim vynikajúco, hlad nepociťujem, pretože popri VLCD prijímam 6 krát denne NUPO produkty, ktoré sú chuťovo excelentné, zasýtia ma a sú praktické aj keď má človek naozaj naponáhlo. Skvelé na tejto strave je, že vzhľadom na veľmi nízky príjem kalórií sa neodporúča nadmerná pohybová aktivita – túto popri svojom rýchlom pracovnom nasadení aj tak vôbec nestíham.. Jedna konfekčná veľkosť je fuč a ja sa teším na moje ďalšie víťazstvo v podobe dodržaného týždňa číslo 2!


  

Predtým                                                 Potom

Môj príbeh

Volám sa Ján, mám 41 a bol som morbídne obézny. Celý môj život ovplyvňovalo a komplikovalo to, že som pri výške 193 cm vážil až 155,5 kg. Mal som vysoký tlak, puchli mi nohy a príšerne som chrápal.To bol bod kedy som sa rozhodol s tým niečo robiť... Nikdy som nebol štíhly – už ako dieťa som vyzeral ako malý „michelin“ , ale to mi žiaľ ostalo aj v dospelosti a miesto toho, aby som sa nad sebou zamyslel, tak som len priberal. Pýtate sa prečo? Odpoveď je jednoduchá – každý problém som vždy začínal riešiť tak, že som sa poriadne najedol. K tomu pridajte stravovanie v štýle: celý deň nič a večer som to dohnal, vlastne prehnal...

Jasné, že som z času na čas skúsil nejakú diétu alebo nejaké to cvičenie a mimochodom, dlhé roky som pracoval v bani a aj potom som nemal len sedavú prácu, no stále sa to nezlepšovalo. A aj keď sa mi niečo podarilo zhodiť, tak som to potom rýchlo nabral späť. To asi poznáte...

Takto to šlo až do septembra 2014. Začiatkom septembra prišla za mnou moja drahá manželka (ktorá to so mnou stále nevzdávala a hovorila mi, aby som so sebou niečo robil). Mala v ruke letáčik o diéte NUPO. Pozreli sme si stránky na webe. Aj keď som si myslel zo začiatku, že to nebude fungovať, že je to len ďalšia kokteilíková diéta, celkom sa mi ale páčila myšlienka častých dávok – až 6 za deň sa mi zdalo super. Veď všade sa hovorí o tom, že najlepšie sú malé porcie a často, nie...? Tak som manželke povedal, že to teda vyskúšam. Ona na druhý deň prišla s kakaovým kokteilom a kuracou polievkou. Po ochutnaní som zistil, že je to vážne jedlé. Kakaový kokteil bol super a polievka voňala a keď som si ju ochutil mojím obľúbeným mletým čili, tak to bola úplná paráda. Tak som začal fungovať na čistej Nupo strave.

Čo sa týka prehreškov, tak to stále zvládam vrámci 10 kociek. Naštudoval som si Kockový systém a aj to ma upokojilo – veď ja si môžem dať aj bonus k tomu! :-) Po čase (asi 2 mesiace) som si zašiel k obvodnej lekárke, aby mi spravila kompletnú kontrolu a krvné testy a dal som jej letáčik o Nupo, aby vedela čím sa stravujem. Výsledky boli parádne – všetko bolo super a v norme. A to už som mal schudnutých už okolo 13kg. Lekárka ma pochválila a vraj nech ďalej robím to, čo robím:-)

Tak som poslúchol. Zatiaľ mám dole 32kg, mám viac energie a cítim sa skvelo. Začal som aj cvičiť a posilňovať-ale len doma na kúpených strojoch, lebo do fitka ma nikto nedostane...:-) Zmenil som konfekčnú veľkosť 66 na momentálnych 58. Z vecí XXXL na L ten pocit nakupovať bežnú konfekciu je úžasný, len to lezie do peňazí pretože musím zmeniť komplet šatník :-). V saku ktoré som na prvej fotke nezapol (veľkosť 66) sa dnes zapnem aj s manželkou.

Myslíte si však, že to bolo a je ľahké? Nie, nie je. Vždy ma chytajú chute, keď vidím niekoho ako je pizzu alebo klobásku, ale odolávam. Mám super výsledky a o to, sa nedám pripraviť. Najvätšie poďakovanie patrí mojej manželke, za jej podporu.

Ďakujem NUPO za ich produkty, ktoré fungujú. A teraz sa do toho pustite aj VY!


    

Mette predtým                                  Mette Počas                                     Mette po

Môj rok s Nupo

V roku 2012 som mala dosť. Už som mala plné zuby komentárov typu: „Si tehotná?“ a „Fíha, v poslednom čase si riadne pribrala.“  No čo je ešte horšie, tí ľudia, čo to vraveli boli vlastne moja rodina a priatelia.  Bola som z tých ustavičných poznámok ohľadne mojej hmotnosti taká zdeptaná a myslím, že ľudia si neuvedomujú, ako veľmi to vlastne bolí.  Od októbra 2011 som chodievala ku psychologičke kvôli depresii, takže ťažké som to mala od samotného začiatku.  Uvedomovala som si, že veľa priberám, ale reakcia ľudí na to bola hrozná.  Mala som pocit, že rešpektu sa dostáva len štíhlym ženám – a moja váha v tom čase ukazovala 95 kg.

Duševne som to už nezvládala a tak som sa rozhodla, že navštívim internetový obchod Nupo a zadám objednávku.  V tom čase som sa práve začala vzdelávať v rámci dánskeho zdravotného systému, z čoho som sa veľmi tešila.  Hneď som sa cítila motivovaná k začatiu svojej diéty Nupo a od začiatku som sa rozhodla, že budem jesť len diétne výrobky Nupo, čo znamená, že som mala len kokteily a polievky Nupo a nič iné.

Prvý týždeň na Nupo bol náročný.  Nepila som dosť vody, čo malo za následok bolesti hlavy a málo energie.  Moja myseľ sa zameriavala len na to, ktoré jedlá rada jem.  ALE... keď som prekonáte prvý týždeň, „cesta Nupo“ sa zmení na životný štýl a návyk, čo znamená, že Vaše túžby po nezdravej strave postupne vymiznú.  Žiada si to veľa silnej vôle a pred začatím diéty Nupo musíte byť na 110 % motivovaný, inak to bude ťažké.  Niektoré z mojich kamarátok vyskúšali Nupo, ale zvládli len 3 dni, potom to vzdali.  Pevná vôľa je všetko.

Musíte byť na to duševne pripravený a mať rodinu, ktorá Vás podporuje.  Tiež musíte byť pripravený na množstvo komentárov ohľadne toho, prečo sa nemôžete stravovať normálne a viac cvičiť.  Ja som si proste vybrala „jednoduchú“ a rýchlu metódu, lebo mi funguje najlepšie.  Po vytúženom schudnutí si budem samozrejme variť zdravú stravu a vždy myslieť na to, čo jem.

Okrem prvého náročného týždňa išiel prvý mesiac naozaj dobre.  Čaká sa od Vás, že sa budete vážiť raz týždenne a váženie sa bolo spočiatku to jediné, čo ma motivovalo.  Po prvýkrát po dlhom čase som si šla kúpiť nové šaty a teraz som sa už mohla natiahnuť do džínsov veľkosti 18.  Mohla som nosiť L namiesto XXL.  Predtým som stále nosila legíny namiesto džínsov, lebo boli proste pohodlnejšie.  Takže keď som si po začatí diéty Nupo po prvýkrát kúpila nové oblečenie, bol to mňa naozaj zvláštny okamih! 

Po dvoch mesiacoch diétovania sme išli s manželom na 14 dní na dovolenku do Turecka a jedla som „bežnú stravu“.  Samozrejme, že som myslela na to, čo jem, ale nevládala som zjesť tak veľa ako pred diétou.  Je to proste úžasný zážitok, zjesť len málo a byť s tým spokojná!

Lenže desať kíl mi nestačilo. Vždy som mala za cieľ schudnúť 30 kg – a tak som bola po návrate z dovolenky pripravená pokračovať vo svojej diéte Nupo.  Keď začnete jesť „bežnú stravu“, trošku priberiete, lebo prejdete z iba tekutej stravy v žalúdku na „bežnú“, pričom tá váži trochu viac – takže na dovolenke som pribrala 2,5 kg, no okamžite som ich zhodila, keď som znovu začala s Nupom.

Ešte stále som bola veľmi motivovaná a chcela som sa zbaviť posledných niekoľkých kíl.  Všetci okolo mňa začali vidieť, že som schudla a skladali mi množstvo komplimentov, čo mi dodávalo motiváciu k ďalšiemu chudnutiu. Tentoraz som si stanovila konkrétne dátumy pre konzumovanie „bežnej stravy“ ako odmeny, lebo diéta sa ťažko zvláda, keď nemáte niečo, na čo by ste sa mohli tešiť.  V sobotu večer som mávala skvelé „riadne jedlo“ a v nedeľu som bola znovu na Nupo.  Okrem toho som si na udržanie motivácie dávala malé darčeky, keď hmotnosť dosiahla určitú úroveň.  Takto som dokázala jesť výlučne výrobky Nupo.

Tým najlepším zážitkom bol pohľad na to, ako ide váha dolu!  Vážila som 70 kg a bola som taká šťastná a hrdá na seba.  Dohromady som schudla 25 kg!  Zišla som na veľkosť M, nadobudla som tak veľa sebavedomia a stal sa zo mňa oveľa šťastnejší a spokojnejší človek.  Malo to aj taký účinok, že som mohla prestať užívať tabletky na depresiu, v škole som dostávala vynikajúce známky a mala som zo seba dobrý pocit.  Keď prišiel december, tešila som sa z Vianoc.  Myslela som na to, čo jem, no dopriala som si vianočné jedlá.  V januári 2013 som znovu začala s Nupo.

Mojím cieľom bolo schudnúť dokopy 30 kg.  Ľudia v mojom okolí mi začali vravieť, že by som už viac nemala chudnúť – ale čo sa mňa týkalo, nedosiahla som svoj cieľ, kým som toľko neschudla.  To bol môj cieľ od samého začiatku.

Vo februári som mala skúšku a rozhodla som sa svoju diétu pozastaviť.  Chcela som mať čo najviac energie, lebo tá skúška pre mňa veľa znamenala.  Počínala som si veľmi dobre a skončila som s 12 a 7 za skúšku a priemerom 10.8.  Tým sa snažím povedať, ako veľa to znamenalo pre mňa a moju sebadôveru, že som toľko schudla.  Od depresie a liekov som prešla k človeku s kvalifikáciou, výbornými známkami – a sebadôverou.

Teraz vážim čosi pod 70 kg a jem výrobky Nupo.  Dokopy som schudla 25 kg a mám pred sebou ešte posledných 5 kg.  Dúfam, že zvyšné kilá zídu okolo mája, aby som sa mohla zatiaľ s Nupom rozlúčiť a začať žiť nový život so zdravším životným štýlom.  Samozrejme, že potom musíte stále myslieť na to, čo jete, aby ste neskončili v tej istej situácii ako predtým.

Mimochodom, práve som si kúpila nové džínsy – veľkosť 10. Je to proste úžasné!

Ak si ja môžem takto riadiť chudnutie s Nupom, zvládne to každý.  Nikdy som nebola silný človek, ale stala som sa takým.

Neviem sa sama sebe a Nupu dostatočne poďakovať za to, čo som dosiahla, ale nemenej môjmu manželovi, ktorý ma podporoval.  Bez neho by som to nebola zvládla.  Ďakujem ti, Elias.