Čo je diéta Nupo 

"Diéta Nupo je jednoduchá, účinná a rýchla!"

Diéta Nupo pozostáva zo šiestich porcií diétnych náhrad jedla Nupo. Môžete si vybrať, ktorúkoľvek príchuť. Šesť porcií Nupo, ktoré skonzumujete počas dňa Vám dodajú správnu kombináciu vitamínov, minerálov a živín – s minimálnou hladinou kalórií.

Diéta Nupo si vyžaduje silnú vôlu a motiváciu. Ale po krátkom čase zistíte, že chudnete rýchlejšie ako pri mnohých iných diétach.

S diétou Nupo sa vyhnete hľadu – prečítajte si tu, ako to funguje

 Ako? Takto! 

Čo treba robiť

Maximálny hmotnostný úbytok dosiahnete, keď nahradíte celú svoju stravu diétnymi koktailmi Nupo, diétnymi polievkami Nupo alebo ich kombináciou.

Každá porcia obsahuje približne 100 kalórií a počas dňa konzumujete šesť porcií. Môžete napríklad vypiť mangovo/vanilkový kokteil na raňajky, kokteil caffe latte doobeda, zeleninovú polievku na obed, jahodový kokteil popoludní,pikantnú thajskú kuraciu polievku na večeru a kakaový kokteil neskôr po večeri. Tým si zamestnáte žalúdok a získate všetky potrebné živiny, pritom sa vyhnete všetkým prázdnym kalóriám. Chudnete tým, že konzumujete menej kalórií, ako vaše telo spáli.

Štúdie ukazujú, že čím rýchlejšie a viac chudnete, tým lepšie si svoju hmotnosť v budúcnosti udržíte. Ďalšia veľká medzinárodná štúdia ukázala, že ľudia, ktorí chudnú pomocou práškovej diéty si udržia väčší hmotnostný úbytok po štyroch až piatich rokoch ako tí, ktorí chudnú pomocou štandardnej stravy (7,1 kg verzus 2,0 kg).

Samozrejme, že nie je ľahké jesť len NUPO, žiada si to veľa silnej vôle. Ak budete šťastnejší s pomalším chudnutím, môžete si svoju diétu dopĺňať malým množstvom iných potravín, viď Kockový systém.

(Zdroj: A. Astrup, Rossne S, Poučenia z programov riadenia obezity: Väčšia počiatočná hmotnost zlepšuje dlhodobé udržanie. Obes Rev. máj 2000; 1(1): 17-9 )


 

Čistá diéta Nupo
Samotná diéta Nupo bez kombinácií s normálnym jedlom je tá rýchlejšia cesta z dvoch druhov diét. Čistá diéta Nupo si od Vás vyžaduje najviac pevnej vôle. Diéta Nupo pozostáva zo šiestich porcií úplných náhrad jedla Nupo. Môžete si vybrať ktorýkoľvek druh nápoja alebo polievky Nupo. Šesť porcií Nupo, ktoré skonzumujete Vám dodajú minimum kalórií so správnou kombináciou vitamínov, minerálov a výživných látok. Diéta Nupo si istotne vyžaduje Vašu pevnú vôľu a motiváciu. No na oplátku dosiahnete svoje cieľ rýchlejšie. To znamená, že schudnete rýchlejšie ako s inými diétami.

Sloboda výberu
Produkty Nupo sú ľahko kombinovateľné rôznymi spôsobmi. Môžete ich miešať aj s ovocím a zeleninou, príležitostne malým snackom a so svojimi obľúbenými jedlami. Je to jednoducho otázka veľkosti porcií. Pre niektorých môže byť ťažké držať sa veľmi striktnej diéty. No pri diéte Nupo to neplatí! Ak chcete, svoju každodennú stravu môžete skombinovať napr. s týmito potravinami: do 600 gramov ovocia a zeleniny, trochu chudej rybaciny alebo hydiny, hotové kokteily alebo tyčinky Nupo ako náhrada jedla, snacková tyčinka. Kockový systém vás naučí ako správne kombinovať bežnú stravu s diétou Nupo. Odporúčame dodržiavať pitný režim: 2l - 3l tekútín deňne.

Viac o možnostiach kombinovania bežnej stravy s diétou si prečítajte v kockovom systéme.