Často kladené otázky - Strava

Ak máte otázku, na ktorú ste tu nenašli odpoveď, môžete sa spýtať na našej facebookovej stránke.

Skontaktovať sa s nami môžete na: info@nupo.sk

O Nupo

V závislosti od toho, ktoré príchute si vyberiete a či okrem Nupo nejete nič iné, denný kalorický príjem pre ženy a mužov je cca 600-750 kalórií denne. Toto je v rámci rozmedzia 450-800 kalórií denne, ktorá je definovaná ako VNKD (veľmi nízkokalorická diéta).
Ak sa vrátite k tým istým stravovacím návykom, aké ste mali pred diétou Nupo, Vaša hmotnosť sa pravdepodobne znovu vyšplhá nahor! Je to otázka zmeny Vašich stravovacích návykov a životného štýlu. Po absolvovaní diéty Nupo vám môže pomôcť Kockový systém! Kockový systém Vás naučí, koľko majú rozličné potraviny kalórií.V našom Kockovom systéme nájdete tabuľku, ktorá vám pomôže vypočítať Váš metabolizmus – a ak máte nejaké otázky, kedykoľvek sa môžete spojiť s naším Tímom Nupo!
Je to Individuálne. Za normálnych okolností budete cítiť hlad prvých pár dní, no potom si Vaše telo zvykne.
Áno, bez pochýb. Štúdie ukázali, že dosiahnete väčšiu stratu na hmotnosti, ak Nupo skombinujete s cvičením. Niektorí ľudia zistia, že ich vytrvalosť je trochu nižšia kvôli energetickému obsahu ich stravy.
Vláknina je dôležitá pre pocit plnosti. Experimentovali sme s rôznymi druhmi vlákniny a najlepšie výsledky sme dosiahli pri použití hrachovej vlákniny v horúcich polievkach a pšeničnej vlákniny v studených nápojoch. Postupne však pšeničnú vlákninu nahradíme inulínom z čakanky, lebo táto vláknina dodáva studeným kokteilom lepšiu textúru.
Keď začanete znovu konzumovať bežnú stravu, pomôže vám ak nahradíte jedno až dve jedlá dňa s produktom Nupo. Pre Vaše telo je prospešné, aby ste si naďalej udržali dobrý model stravovania, ktorý ste si osvojili so 6 jedlami Nupo denne - ale teraz s bežnou stravou.
Skratka VNKD znamená veľmi nízkokalorická diéta. Diéta Nupo pozostáva zo 6 jedál Nupo denne, je to VNKD.
Vo všeobecnosti neodporúčame, aby kojace ženy užívali Nupo.
Veľmi to závisí od toho, aký liek užívate. Preto je dôležité, aby ste sa poradili so svojím lekárom o tom, či môžete užívať Nupo v spojení s Vaším liekom.
Denná strava so šiestimi porciami Nupo obsahuje všetky vitamíny, minerály a živiny, ktoré telo potrebuje. Plné náhrady jedla by sa nemali používať dlhšie ako tri týždne bez lekárskeho dohľadu. V plnej náhrade stravy sa môže pokračovať za podmienky uspokojivej lekárskej prehliadky a pokračujúceho lekárskeho dohľadu, až kým sa nedosiahne cieľová hmotnosť. Inak sa po troch týždňoch výlučne na diéte Nupo môže šesť porcií diéty Nupo denne skombinovať s bežnou stravou.
Ak ste chorí a máte horúčku, je dobré prekonzultovať užívanie Nupo so svojím lekárom.. Váš lekár môže posúdiť, či je odporúčania hodné, aby ste pokračovali v diéte, kým potrebujete energiu na to, aby ste sa uzdravili.

Príprava

V princípe nie je nič zlé na miešaní prášku Nupo s mliekom, no majte na pamäti, že prijmete dvakrát toľko kalórií.Ak chcete krémovejšiu konzistenciu, môžete dať kokteil nakrátko do mrazničky alebo ho zmiešať s malým množstvom mrazeného ovocia alebo ľadovými kockami.Ak ho predsa len chcete miešať s mliekom, použite kockový systém na výpočet svojich kalórií podľa typu mlieka, ktoré pijete. Ak použijete napríklad polotučné mlieko, ½ dl sa rovná 1 kocke.
Koktaily môžete zmiešať s horúcou vodou, no konzumovať by ste ich mali studené. Polievky sa musia zmiešať so studenou vodou a ohriať v mikrovlnke alebo v hrnci.
Áno, všetky svoje diétne koktaily si môžete pripraviť deň dopredu. Treba ich len uchovávať v chlade ako mliečny nápoj. Pred konzumáciou môžete kokteilom ešte raz zatrepať.
Áno, svoj diétny koktail si môžete krátkodobo zamraziť, na 1-2 dni. Niektorí ľudia si mrazia svoj diétny kokteil 15-30 minút pred konzumáciou, vďaka čomu je ľadovo studený a lahodný – a trošku hustejší a kašovitejší! Ak si koktail deň vopred zamrazíte, môžete si ho ráno zobrať so sebou a ľadovo studený si ho neskôr cez deň vychutnať. Len myslite na to, že doba rozmrazenia sa môže líšiť v závislosti od teploty okolia, v ktorom sa nachádzate. Niektorí ľudia majú tiež radi mrazenú diétu Nupo ako vynikajúcu Nupo zmrzlinu, keď im dostanú chuť na sladké – zmrzlinu s minimom kalórií!
Áno – bude z nej lahodná zmrzlina bohatá živiny!
Prípravou Vášho kokteilu deň vopred sa nič nezmení, pokiaľ ho uchováte v chlade. Vitamínom, minerálom a živinám to neublíži, takže si môžete kokteil bez obáv pripraviť večer vopred.

Nupo a jedlá

Vždy musíte jesť 6 jedál Nupo denne – aj keď si stravu doplníte inými potravinami!Je to veľmi dôležité, lebo sa musíme ubezpečiť, aby Vaše telo dostávalo všetky vitamíny, minerály a živiny, ktoré potrebuje. A hoci sa zdá, že potrava, ktorou dopĺňate diétu je zdravá a výživná, nie je isté, či obsahuje všetko, čo si Vaše telo vyžaduje. Ak si chcete dať obed, je vhodné zjesť 30 minút predtým jedno jedlo Nupo, aby ste zmiernili svoj hlad a pomôže Vám to odolať pokušeniu jesť priveľa!
Ak nechcete nahradiť všetku svoju stravu a jesť 6 jedál Nupo denne, môžete jedno hlavné jedlo nahradiť 2 diétnymi výrobkami Nupo.
Všeobecne povedané, naše tyčinky a hotové výrobky sú náhrady jedla a preto sa nedajú nahradiť namiesto Nupo prášku.Ak chcete nahradiť jedno zo 6 jedál nupo Tyčinkou alebo hotovým nápojom, je dôležité, aby ste počas dňa zjedli 5 výrobkov Nupo. Jednodenná strava teda môže pozostávať z 5 porcií prášku Nupo a 1 náhrady jedla.
Tyčinky Nupo Snack sú vyvinuté špeciálne pre čas medzi jedlami. Tyčinky nie sú plnohodnotnou náhradou jedla, jedná sa iba o snackový výrobok.

Iné otázky

Nie, nie je to potrebné. Nupo obsahuje všetky vitamíny a minerály, ktoré potrebujete.Nupo môžete rozmanito kombinovať aj s inou stravou. Samozrejme, že sa tým pridajú kalórie navyše, ale ak cítite pri konzumácii iba Nupo priveľký hlad, môže Vám pomôcť, keď popritom zjete trochu zdravej stravy. Nupo môžete napríklad doplniť 600 g ovocia a zeleniny denne.
Ak istotne zjete všetky svoje porcie Nupo a budete piť dosť tekutín, nemali by ste sa prečo trápiť a Vaša nepohoda a bolesť hlavy by mala v krátkom čase zmiznúť.
Odporúčame piť 2-3 litre tekutiny okrem tej, ktorá sa nachádza v nízkokalorických polievkach a kokteiloch! Tekutina v týchto jedlách sa NEZAPOČÍTAVA do odporúčaných 2-3 litrov tekutín.Prinajmenšom 2 litre tekutín potrebujete vypiť pretože to pomáha udržať Váš tráviaci systém v činnosti a znižuje sa tým riziko nepohody počas diéty – a taktiež Vám to dodá pocit plnosti, najmä v počiatočnom období, keď si Vaše telo zvyká na menšie množstvo a iný druh stravy.Tekutiny môžu byť aj iné veci ako len voda.Môžete piť čaj a kávu bez cukru a mlieka, nizkokalorický džús/nealkoholické nápoje a minerálnu vodu.Len sa ubezpečte, že prijímate 2-3 litre tekutín bez obsahu cukru a bez obsahu kalórií.[atab][atab title="Pri konzumovaní Nupo trpím veľkou plynatosťou."]Plynatosť je normálnym javom, ktorý môžete pocítiť pri konzumácii Nupo produktov. Telo sa po čase prispôsobí.


Napíšte nám na: info@nupo.sk